Neova Sigorta

Neova Katılım Sigorta, güçlü sermaye yapısı, dinamik ve donanımlı kadrosu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türk sigorta sektöründe 12’nci yılını dolduran Neova Katılım Sigorta, 2021 yılının ardından 2022’ye güçlü sermaye yapısı, dinamik ve donanımlı kadrosu ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan aldığı güç ile girmektedir. Türkiye’de Katılım Sigortacılığı’nın gelişmesine öncülük eden ve bu alandaki en iyi uygulamalara imza atmaya devam eden Neova Katılım Sigorta müşteri odaklı yaklaşımı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için yurt çapında 13 bölge müdürlüğü, 3 katılım bankasına ait toplam 805 banka şube acenteliği, 2.621 adet yurt çapında yaygın acente ve 49 broker kanalıyla şirketimiz 31 Aralık 2021 itibari ile üretimini 2.648.372.641 TL ile sonuçlandırmaya muvaffak olmuştur. Türkiye’nin ilk katılım sigorta şirketi Neova Katılım Sigorta, 2021 sonu itibarıyla Türkiye’de hayat dışı sigorta şirketleri içerisinde %3,14 seviyesinde pazar payına sahip olmuştur. Kârlılığını 2020 yılına göre %38,5 artırarak 230,5 milyon TL’ye çıkarmıştır. Gelecek dönemlerde de paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini tatmin edebilecek seviye ve kalitede ürün ve hizmetler temin ederek; tüm çalışan, iş ortakları ve nihai olarak toplum ile hep birlikte kazanmayı amaç edinmektedir.

Misyonumuz

Ülkemizde sigorta bilincini artırarak, ortaklarımız, çalışanlarımız ve acentelerimiz ile birlikte, sıfır hata ile müşteri beklentilerinin karşılanmasını amaç edinerek, Türk Sigorta Sektörünün en iyi markası olmak.

Vizyonumuz

Adaletli, şeffaf, güvenilir, yenilikçi ve dinamik kurumsal değerlerimiz ile kaliteli hizmeti ve sorumluluğu, müşterilerine, tedarikçilerine ve topluma sağlamak.